Yukarı

Neden Araç Kamerası

 Anasayfa / Neden Araç Kamerası

Kanuni zorunluluklar

-Kayıt altına alınabilen hırsızlıklar için en düşük maliyettir ; Araçtaki bir kameranın diğer araç çalınırken kayda alması sayesinde bir çok hırsızlık olayı çok daha hızlı çözülmüştür.  


-Pahalı kamera ve alt yapı kurulumunu en basit biçimde hallederek çevrede oluşabilecek olayları da her an kayıt altına alır ; Unutmayın ki kayıtda olan bir araç içi kamera aynı zaman da bir güvenlik kamerasıdır.

Sigorta Şirketleri

İşlemleri kolaylaştırarak zaman ve para maliyetini azaltır ; Bir hasar ödemesi gereken işlemde ortaya konulacak görüntü deliller ile işlemleri çok daha fazla kolaylaştıracak ve şirketin zaman kaybını ortadan kaldırarak maliyetlerin düşmesine neden olacaktır. 


-Sahte kazaların önüne geçerek maliyetleri düşürür; Sigorta şirketlerini yanıltıcı beyanları en aza düşürerek şirketlerin maliyetlerini düşürür.  


-Araç hırsızlıklarının azalmasını veya çabuk yakalanmasını sağlar ; Hırsızın bilmediği bir araçta kayıtta olan bir kamera aynı zamanda kayıt yaptığı diğer aracıda korumaktadır. Rusya, Çin ve Güney Kore de bir çok vakka hırsızlık kayıtları sayesinde çok daha çabuk çözülmüştür.

Taksi Şirketleri

Yolcu ve sürücünün güvenliğini garanti eder ; Yolcu veya sürücünün başına gelebilecek olayları kaydederek otoriteler için delil oluşturur.


Kapkaç ve hırsızlıkları önler : Kozmopolit kalabalık şehir hayatı içinde taksi yolcusunun ya da şoförün başına gelebilecek olan kapkaç ve hırsızlıklara karşı önleyici bir etki oluşturur.

Ticari Filolar

-Sürücü ve aracın güvenliğini sağlar ; Kiralık verilmiş ya da bir şirketin elemanına kullanımı için verilmiş araçlarda araç kamerasının sürüşü kaydettiğinin bilinmesi sürücüyü daha dikkatli kullanıma teşvik ederek araç ve sürücünin güvenliğini olumlu yönde etkiler.  

-Yıllık yakıt maliyetini azalttığı gibi personel arası çatışmaları önler ; Kiralık Ya da ticari araçlarda bir araç kamerasının sürüşü kaydettiğinin bilinmesi yakıt maliyetlerini azalttığı gibi aynı zamanda personel arasında trafik, sürüş ve zaman konusundaki çatışmaları önleyerek şirket içi tartışma ve zaman kaybını engeller.

-Sigorta maliyetlerini düşürür (Dünyada bir çok ülkede kamera bulunduran araçların sigorta indirimleri mevcuttur.) ; Bulunduğunuz ülkede araç kamerası kullandığınızı sigorta şirketine vurgulayarak indirim talep edniz. Aynı sigorta firmalar bu indirimi faliyet gösterdikleri bazı ülkelerde uygulamaktadır.

Genç sürücüler

-Yeni sürücülerin sürüş şeklini ve alışkanlıklarını izler ; Araç içinde bulunan bir kamera ehliyetini yeni almış genç bir sürücünün sürüş şeklini ve trafik alışkanlıklarını denetleyerek yaptığı hataları göz önüne serer. Bu durum özellikle çocuklarının nasıl araç kullandığı konusunda endişe yaşayan ebeveynler için büyük bir denetim kolaylığı sunar. 

-Hızını , rotalarını hafızasında tutar ; Sürüçü kaydeden bir araç içi kamera genç sürücünün hız ve konumunu hafızasına kaydederek hız limitlerinde kalıp kalmadığını ebeveynlerine ispatlar.

-Kameranın araçtaki varlığı güvenli kullanıma teşvik eder ; Araç içi kameranın genç yeni sürücü tarafından kayıtda olduğunun bilinmesi kullanıcıya güven verirken aynı zamanda onu güvenli kullanıma teşvik eder.

-Çocuklarınız araç kullanırken aklınız onlarda kalmaz ; Çocuklarının nasıl araç kullandığını, trafik kurallarına uyduklarını, nerede olduğunu bilmek isteyen ebeveynler için en iyi çözüm araçta kayıt yapan bir kameradır.

Günlük Kullanım

-Kazaların önlenmesine yardımcı olur ; Araştırmalar kanıtlamıştır ki araç kamerası ile sürüşü kaydedilen şöferler trafikde kurallara uymak da çok daha dikkatli davranmakta ve daha sakin araç kullanmaktadır.

-Kaza anında video kayıt delili ; Çoğunlukla trafikde yalnız kullanım anınızda bir kaza başınıza geldiğinde en önemli başvuru kaynağı olayı kaydedebilmiş bir kameradır.

-Trafik tacizine uğrayan sürücülerin delili ; Ülkemizde ki en önemli sorunlardan biri özellikle bayan şoförlerin araç kullanımı esnasında kaba sürücüler tarafından taciz edilmeleridir. Bu durum karşısında canınızı sıkan insanlara karşı en önemli şikayet delili olayları kaydedebilen bir araç içi kameradır.

Siz hala trafik kazalarında şahitmi arıyorsunuz.? İşte size bir cevap

Yüksek teknolojinin avantajlarıyla, PilotCam ... sürüşünüzü kaydeder ve trafik kazalarında size rededilemez kanıt sunar. Ödemelerinizi sigortadan tam ve doğru alırsınız. Trafik deAynı zamanda sigorta firmanız ile tartışmaya , canınızın sıkılmasına gerek bırakmadan haklılığınızı gösterir. ki tacizcileri kaydeder sinirlenmeden isterseniz otoritelere bildirebilirsiniz.

YouTube Araç Kamerası Videoları

YouTube Araç Kamerası
YouTube Araç Kamerası
YouTube Araç Kamerası