Yukarı

Neden Gnet DForce

 Anasayfa / Neden Gnet DForce
 

Kamyonlar İçin Geliştirilmiş Çözüm


Gnet DForce Filolar ve Ticari kamyonlar için özel olarak geliştirilmiş onların gereksinimlerini tam karşılayan 4 kanal araç kamerasıdır. Kamera 3 adet su geçirmez IP69 standardında ve 1 adet kupa içi kameradan oluşur. 4 kanal aynı anda kayıt yapabilen cihaz eş zamanlı bu kayıtlarını geniş ekranında kullanıcıya sunar. 512Gb hafıza kartı kayıt depolama imkanı sunar. Kısaca Gnet DForce Güney Kore’den Türkiye ye uzanan yolculuğunda ağır vasıta kullanıcılarını da düşünen en başarılı ticari çözümdür.

4 Kamera Aynı Anda Ayrı Ayrı


Gnet Dforce Tır standardındaki uzun kuru ve likit yük taşıyan araçlarda Arka , Ön ve Sağ_Sol olarak ayrı ayrı konumlandırılabilen bir kameradır. Su ve toz geçirmez özellikteki kameraları sayesinde filolarda kupa üzerinden yakıt tankının olduğu bölüm ve sağ tarafta kör noktalar gayet rahat kayıt altına alınabilir. Ana ünite aracın yoldaki trafik durumunu 140 derece açıyla kayıt altına alırken diğer 3 kamerada güvenlik açısından önemli bilgileri tutabildiği gibi manevra anında kolaylık sağlar.

 

Geniş Kayıt Depolama İmkanı


Ticari Araç kamerası kullanıcılarının en büyük beklentisi yüksek kayıt süreleri tutabilen araç kameralarıdır. Böylece uzun yollarda uzun süre kayıtta kalan kameraların merkeze dönüşlerinde kayıtları kontrol edilmek istenmektedir. İşte bu noktada Dforce yüksek kapasiteli depolama alanları ile bu beklentiyi tam olarak karşılayabilmektedir. Micro SD kart kullnımı için 512 GB alan destekleyen kamera özel slot ile bu kapasitesini 2TB a çıkarabilmektedir.

IR-Led İle Siz Görmeden O Görür


Güvenlik kameralarında gece görüşü sağlamak için yaygın olarak IR yani kızılötesi aydınlatmadan yararlanılır. Kızılötesi ışık sayesinde, gün ışığının ya da ek aydınlatmaların olmadığı alanlarda kamera lenslerinin kızıl ötesi ışıklarla karanlık ortamdaki detayları kullanıcıya aktarması sağlanır. Gnet DForce modeli Dış Mekan Kameraları araç etrafında Ir led leri sayesinde kızıl ötesi ışık vererek karanlık ortamın kayıt altına alınmasını sağlar. Böylece ağır vasıtaların karanlık park alanlarında sıkça yaşayabileceği hırsızlık olaylarını detaylı olarak kayıt altına alabilir.

 
 

Gnet DForce Araç Kamerası Videoları

Gnet DForce
Gnet DForce
Gnet DForce
 

IP69 Standardına Güvenlik Kamerası


Güvenlik kameralarında IP koruma sınıfı; kir, toz ve nem gibi yabancı cisimlere karşı cihazların sızdırmazlık seviyesini gösterir. Farklı numaralar (IP65, IP66, IP67) farklı koruma seviyelerine işaret eder. IP69 standardına sahip bir güvenlik kamerası, kameranın suya ve hava koşullarına dayanıklı olduğunu ve dış mekanda kullanılabileceğini belirtir. Gnet DForce Araç Kamerası ister 4 Kanal ister 3 kanal olarak kullanım seçenekleri sunarken ana ünite haricinde kullanılan dış mekan kameralarının tamamı IP66 standardındadır.

Karanlık Ortamlar için Infared Sensörler


Işık, aslında bir yerden bir yere yayılan enerjidir. Farklı dalga boyları ile karşımıza çıkan ışığın, 380 nm ile 780 nm arası kısmı ise, görülebilir ışık tayfı (spektrumu) olarak ifade ediliyor. Binlerce yıllık evrim sürecinde insan gözü 380nm ile 780nm arasındaki dalga boylarını algılayacak şekilde gelişmiştir. Görülebilir ışık tayfı içerisinde yer alan ışık farklı dalga boylarına göre renklere ayrılmaktadır. Bu anlamda 780 nm ve üzeri yakın dalga boylarına “kırmızının ötesi” anlamıda kızıl ötesi ışık denmekte ve özellikle kamera ve kumanda gibi teknolojiler de kullanılmaktadır. Yukarıdaki görsellerde İnfared Sensörlü ve sensörsüz kayıtlar görülmektedir. Gnet DForce model dış mekan kameraları Infared sensörler ile özellikle oluşturulmuştur. Bu sayede araç karanlık park yerlerinde çok daha detaylı kayıtlar alabilecektir.