Yukarı

Neden X3i

 Anasayfa / Neden X3i
 

3 Kanallı Özel Çözümler


GNet X3i özelikle ticari araçların, şirket filolarının veya devlet kurumlarının ihtiyacı olan 3 kanallı kayıt çözümlerini sunar. Cihaz ana ünite , ır ledlerden oluşan ve küçük karanlık mekanlarda için uygun iç kamera ve geniş açılı arka kameradan oluşur. 3 kanal kayıt yapabilen bir kameranın iyi bir işlemci ile yüksek kapasiteli hafıza kartlarını desteklemesi gerekir. Gnet X3i 3 ayrı kanala yaptığı bu kayıtlarını 512 Gb hafıza kartı kapasitesi destekleyerek işlem yapar. Kullanıcı 3 kanalıda LCD ekranından ayrı ayrı görebildiği gibi ayrıca wi-fi desteği ile akıllı telefon üzerinden de kayıtlarını görebilir. Gnet X3i çok açılı kayıt beklentisi olanlara , aracın tüm alanlarını kayıt altında tutmak isteyen kullanıcılara ideal çözümler sunar.

Taksiler ve Servisler Daha da Güvenli


Gnet X3i ; Taksilerin iç mekanlarında özelikle gece kayıtları için ideal kameradır. Ana ünite Full HD görüntü kalitesiyle dikiz aynası altında ön de 140 derece açıyla, 2. arka kamera yine FullHD olarak 150 derece açıyla arka trafik kaydını ve iç kamera 140 derece açıyla IR led özelliği ve Full HD kaydıyla iç mekanı kayıt altında tutar. Böylece yolcu taşıyan servis ve taksilerde iç mekandaki olaylarda kayıt altına alınmış olur. Ir led sayesinde ortam karanlık olsada dar iç alanlarda çözünürlüğünde FullHD olması sayesinde detaylı görüntü alma imkanı oluşur. X3i nin hem Windows hemde Ios tabanlı cihazlarında çalışabilen özel gösterici programı sayesinde bu 3 faklı açıdan alınan görüntüler size çok daha detaylı bilgi verecektir.

 

Wi-Fi Bağlantı LCD Ekran G Sensör


FullHD kayıt kalitesini 3 kanaldan kullanıcıya sunan Gnet X3i aynı zamanda Wi-Fi özelliği sayesinde bu kayıtları Türkçe aplikasyonu üzerinden seyrettirebilirken isterse 3.5 inch geniş LCD ekranı üzerinden de tüm fonksiyonlarının kullanımını pratik bir biçimde sağlayabilir. 3 açılı G Sensör özelliği ile darbe, ani fren gibi durumlarda ayrıca 20 sn lik olay dosyalarını oluşturur. DC volt kablo bağlantısı ile Park halinde kayıt imkanı sunan X3i filolarınızı park halindede bekler.

ADAS ile Güvenli Sürüş


ADAS güvenli sürüş sisteminde yüksek çözünürlükteki görme sensörüne yani yola bakan ve sürekli-uyanık kalan bir “göze” sahiptir. Sistem potansiyel tehlikeli durumları GPS ve görüntü sensörü sayesinde sürekli “görür”, analiz eder ve gerçekleşmek üzere olan tehlikelere karşı sürücüyü uyararak ona tepki gösterip önlem alabileceği zamanı sağlar. ADAS yazılımının sunduğu bu özellikler sayesinde, GPS ile aracın konumunu takip eden kamera, sürücü tarafından 50-90 km arasında ayarlanabilen hızlarda ani olarak şerit değiştirmesi , önünde araç durması veya araç yaklaşması gibi koşullarda sürücüyü uyarır.

 
 

GNet X3i Araç Kamerası Videoları

GNet X3i
GNet X3i
GNet X3i
 

Karanlık Ortamlarda Kayıt


Işık, aslında bir yerden bir yere yayılan enerjidir. Farklı dalga boyları ile karşımıza çıkan ışığın, 380 nm ile 780 nm arası kısmı ise, görülebilir ışık tayfı (spektrumu) olarak ifade ediliyor. Binlerce yıllık evrim sürecinde insan gözü 380nm ile 780nm arasındaki dalga boylarını algılayacak şekilde gelişmiştir. Görülebilir ışık tayfı içerisinde yer alan ışık farklı dalga boylarına göre renklere ayrılmaktadır. Bu anlamda 780 nm ve üzeri yakın dalga boylarına “kırmızının ötesi” anlamıda kızıl ötesi ışık denmekte ve özellikle kamera ve kumanda gibi teknolojiler de kullanılmaktadır. Güvenlik kameralarında gece görüşü sağlamak için yaygın olarak IR yani kızılötesi aydınlatmadan yararlanılır. Kızılötesi ışık sayesinde, gün ışığının ya da ek aydınlatmaların olmadığı alanlarda kamera lenslerinin kızıl ötesi ışıklarla karanlık ortamdaki detayları kullanıcıya aktarması sağlanır. Gnet X3i modeli iç kamerası araç içine Ir led leri sayesinde kızıl ötesi ışık vererek şoförün gözünü rahatsız etmeden karanlık ortamın kayıt altına alınmasını sağlar.

LCD Tam Dokunmatik Ekran


X3i Nodelinin 3.5 inch genişliğindeki tam dokunmatik ekranında 3 ayrı kanalında görüntüsünü ister bir arada isterseniz ayrı ayrı görebilirsiniz. Kameranın dokunmatik ekranı üzerindeki kullanıcı Dostu menü ile tüm fonksiyonlarını kullanmak çok kolaydır. Elektronik aletlerin zor fonksiyonları ile uğraşmak istemeyen kolay ve basit kullanıma önem veren kullanıcılar için X3i basit menüsü İle tüm fonksiyonlarına hızlıca ulaşmanız sağlar. İsterseniz kameranızın kayıt ettiği görüntülere ulaşarak ön arka ve iç kayıtlarından hangisini isterseniz ekran üzerinden hızlıca seçerek tekrar seyredebilirsiniz. Ayrıca kamera ekranından akü voltajınızı eş zamanlı kontrol edebilir dönüş şarjınızı ve akünüzün durumunu görebilirsiniz. Kamera üzerindeki hafıza kartını menü üzerinden hızlıca formatlayabilir hafıza kartının depolama alanı üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

 

Trafik Fahri Müfettişlerinin Tercihi X3i


Fahri Trafik Müfettişliği müessesesi trafik güvenliğinin artırılması amacı ile tüm gelişmiş ülkelerde desteklenen bir sistem. Her ne kadar Fahri Trafik Müfettişlerinin kestikleri cezalar itiraza kapalıysa da bu kişilerin yapılan ihlallere ceza kestiklerindeki kaydı tutmak istemeleri doğru bir tercih. Mahkemeye giden itirazlarda araç kamerası kayıtları önemli bir delil teşkil etmektedir. Bu noktada 3 açıdan kayıt yapabilen Gnet XC3i nin otoriteye sunacağı kayıt ve detay tek kanallı bir kameraya nazaran çok daha önemli ve detaylı olacaktır. Yüksek kapasiteli ( 512Gb a kadar) hafıza kartları ile kullanılabilen Gnet X3i bu sayede yedeklemeye hemen fırsat bulamayan kullanıcılara süre kazandırmış olacaktır.

Küresel Konumlama Sistemi GPS


GPS (Global Positioning System; Küresel Konumlama Sistemi), Dünya üzerinde herhangi engelsiz bir görüş hattında, dört veya daha fazla uydusu ile her türlü hava koşulunda yer ve zaman bilgileri sağlayan uzay tabanlı uydu navigasyon sistemidir. Düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır ve uydularla arasındaki mesafeyi ölçerek Dünya üzerindeki kesin yeri tespit etmeyi mümkün kılar. Uydular bir tür radyo sinyali yayarlar ve yeryüzündeki Gnet GPS alıcıları bu sinyalleri alıp yorumlayarak konum belirlenmesini gerçekleştirir. Bu veriler işlenerek Gnet Kameranızın özel gösterici programında size yol konum hız durumu gösterilir. Böylece herhangi bir detaylı bilgi ihtiyacında otoriteye aracın hangi konumda hangi hızda gittiğini videolarınızdan kanıtlayabilirsiniz.