Yukarı

Neden PilotKam

 Anasayfa / Neden PilotKam
 

En Yeni Teknoloji

Elektronik deki hızlı değişimi yakalamak onu yakın takipten geçmekte. PilotCam marka sorumluları Otomotiv Elektroniğinde önemli bir yer tutan Araç Kameraları konusundaki gelişmelere odaklanarak bu sektördeki en iyileri ve lider firmaları daima kontrol eder. Bu firmalar arasında BlackSys markası 2 kanallı araç kamerası konusunda liderken Gnet firması ise daima geliştirdiği yeni çözümlerle sektöründe beğeni toplayan markadır.

Görüntü Sensörleri

Araç kamerasındaki en önemli parça kuşkusuz görüntü sensörleri. İyi bir cam lens üzerinden kırılarak geçen ışığı elektronik sinyallere çeviren ve bunu hızlı bir biçimde işlemciye aktaran görüntü sensörlerinde kuşkusuz Sony Exmor Cmos sensörler liderdir. 1920x1080p 30 fps görüntü çözünürlüğünde Full HD standartlarını yakalayan görüntü sensöleri PilotCam çatısı altında ithal edilen araç kameralarında özellikle üzerinde durulan detaylardandır.

 

Yeni Nesil GPS

Araç Kamerasındaki videolarınızdan detaylı verilermi almak istiyorsunuz. Bu durumda kameranızın harici bir GPS yuvası olmasına veya dahili bir GPS modülü olup olmadığına dikkat ediniz. Kameranıza bağlı olan bir GPS modülü aracınızın hız ve konumunu , iletişim kurduğu GPS uydusu sayesinde kaydettiği videoya işler. Gerek BlackSys gerekse Gnet araç kameralarında Dual Band yeni nesil Sirf4 Sirf5 GPS ler kullanılmaktadır. Gün gelir yanınızdaki şahidiniz kameranızın daha detalı referansını istediğiniz noktada GPS verileri önemli detayları size verecektir.

Hızlandırılmış Park Modu

PilotCam markası altında ithal edilmekte olan Blacksys & Gnet araç kameralarının tamaında hareket sensörü mevcuttur. Park modunda devreye giren Hareket sensörü 30 sn lik park dosyaları yaparak kameranızın hafıza kartında Park Klasörüne bu dosyaları yükler. Blacksys CH200 modelinde bu sistem dahada yenilenmiştir. Park modunda hareket sensörü devreye girdiğinde 30 sn lik park dosyası yapar anca bu kayıtda her saniye için 1 kare fotoğraf mevcuttur. Bu şekilde 7 dk lık park kaydını 30 sn lik videoya sıkıştırır. Bu moda ‘hızlandırılmış zaman’ modu denilmektedir.

 

ACİL KAYITLAR

Araç kameralarının ana mantığı yaptığı kayıtları döngüsel olarak en eski kayıtdan başlayarak silmesi ve hafıza kartına en yeni kaydı kaydetmesidir. Bu kayıtlar Blacksys & Gnet araç kameralarında modeline göre 1 er veya 3 er dk lık kayıtlardır. Bu şekilde parçalanmış dosyalar halinde kayıt yapan kameranız bir vukuat anında referans almak istediğiniz videoyu Yıl, Ay, Gün, Saat , Dk, Sn ve Dosya özelliği olarak isimlendirerek sınıflandırır ve size sunar. Acil butonunda ise , butona basış anınızdan itibaren 10 sn. öncesi ve 20 sn. sonrasını ayrı bir dosya olarak saklar ve üstüne kayıt yapmaz. Bu sayede gerekli gördüğünüz önemli kayıtları ayrıca saklayabilirsiniz. Bu noktada kullnıcının unutmaması gereken Olay dosyalarının hafıza kartında silinmediği ve zaman zaman kartı formatlayarak bu dosyaları silmesidir.

GERÇEK CAM LENS

Kaliteli bir araç kamerasının diğer bir özelliği ise lensinin iyi olmasıdır. Işık yansımalarını görüntü sensörüne aktaran lenslerin kalitesi görüntünün berraklığını etkileyen bir diğer faktördür. Gerek Gnet gerekse Blacksys araç kameralarında kullanılan lensler katmanlı cam lensler olup Gnet GF500 modelde bu açı 160 dereceye kadar çıkar. 130 derece ve sonrası bir araç kamerasında iyi bir görüş açısı sağlayarak , aracın hızı arttığı bir ortamda sürücünün açısı daralırken kameranız kayıtda 130 derece ve üzeri açıyla çevrenizi kayıtda tutar. 30 fps kayıt ise kameranızın saniyede oluşturduğu fotoğraf karesidir ki bunların birleşimi videoyu oluşturur. İnsan gözünün saniyede 18-25 fps gördüğü ilinmektedir. Buda 30 fps bir videonun size akıcı ve net görünmesini sağlayacatıktır.

 

FULL HD Detay

Full HD görüntü kalitesi çekilen sahnede çok daha fazla detayı sunar. Kullanım esnasındaki kayıtda hiç bir görüntüyü kaybetmezssiniz. Görüntü kaydını bilgisayarınıza aktardığınızda kristal ışıltısında net görüntüyü seyredersiniz. Blacksys ve Gnet modelleri ana üniteleri Full HD kayıt yapmaktadır. Blacksys CH200 ve Gnet GF500 modellerinde arka kameraları da tıpkı ön kamera gibi 1920x1080p çözünürlükte 30 fps Full HD kayıtlar yaparlar.

Tüm İklimlerde Kayıt

Araç içindeki aşırı yüksek sıcaklıklarda yada aiırı soğukta araç kamerasını zorlayan iklim şartlarıdır. Yaz aylarında aracın içinde direk ışığa maruz kalan cihaz 70-80 derece sıcaklıklara kadar aynı standarda görevini görür. Bu noktada kullanıcılara araçlarını gölge noktalara park ederek ışık odaklanmalarından kameralarını korumaları tavsiye olunur. Uzun süre güneşte veya soğukta bırakılacak cihazların araçtan alınması tavsiye olunur. Tüm bu zorlu koşullara Blacksys ve Gnet markaları hazırlıklıdır ve testlertden geçmiştir.

 
 

PilotCam Araç Kamerası Videoları

Blacksys CF100 kayıt kalitesi
Gnet Gİ500 Düşük Işık
Gnet Gİ500 Türkçe Menü
 

Kolay Montaj

Gerek Blacksys gerekse Gnet modelleri kaliteli çift taraflı bandlar ile kullanımınıza sunulmaktadır. Çift taraflı banların avantajları yüksek sıcaklıklarda vakumlu askılıkların düşerek cihazın arıza riskine düşmesini engellemesidir.Bu noktada dikkat edilmesi gereken çift taraflı bandların tek kullanımlık olmasıdır ve kamera yeri değiştirlmek istenirse yeni bir çift taraflı band ile kamera sabitlenmelidir.

Geniş Dokunmatik Ekranlar

Gnet ve Blacksys modellerinde 3.5 – 4 inch genişliklerde tam dokunmatik ekranlar kullanılmaktadır. Avantajı menülere çok daha kolay ulaşılırken kullanıcı dostu menülerde dolaşmak ayarları yapmak pratikleşir. Aynı zamanda sürücü basit bir dokunuş hareketi ile ekranı açıp canlı görüntüyü gerekirse arka görüntüyü görebilir.

 

Hasas G Sensör

Araç kameralarımızın tamamında G Sensör özelliği mevcuttur. Bu sensör ani bir fren , darbe, sarsıntı veya hızlanma anında tetiklenerek devreye girer ve kameranın hafıza kartında Olay ‘Event’ dosyasına 30 sn. lik video kaydı atar. Bu kayıt siz silene kadar silinmez. Event dosyasının dolma ihitmaline karşı kameranız hafıza kartını kullanım sıklığınıza göre zaman zaman formatlamanız gerekir.

Düşük Voltaj Kesici

Araç kamerası kullnıcılarının bir kısmı çeşitli nedenlerle araçlarından uzak olduklarındada tıpkı bir 3. göz gibi kameralarının park modunda kayıtda kalmasını istemekte. Bu durum araç enerjisinden beslenen kameraların , araç aküsünü bitirme riskini ortaya çıkarmakta. Bu durumda PilotCam markası altında ithal edilmekte olan araç kamera modellerindeki ‘Cut off Voltage’ Düşük Voltaj Kesme yazılımları sayesinde kameraya gelen enerji zayıflamaya başladığı anda kamera bu akım düşüşünü hissederek kendini kapatmakta böylece kullanıcıya kontak şarjı bırakmaktadır.

 
 

Merak Ettikleriniz
PilotCam Araç Kamerası

Niçin PilotCam?

PilotCam Araç Kameraları neden çok tercih edilmektedir, özellikleri

 
  • HIZLI Chipset
  • KALİTELİSensör
  • Geniş Ekran
  • ADAS Güvenlik
  • Wi-Fi Bağlantı
  • GPS Detay

Araç kameranızı kablolar gözükmekden montaj ettirmekmi istiyorunuz?

İsterseniz güzel bir Pazar gününü aracınıza ve kendinize ayırıp çok rahat montaj yapabilirsiniz. Bu konuda Youtube kanalımızdaki videolarda yardımcı olabilir. Yada daha profesyonel bir destek alıp ehil bir araç aksesuar montaj firması ile görüşebilirsiniz.

Ekran büyüklüğü nedir?

Blacksys araç kameralarının CL100B ve CL200B modellerini dokunmatik ekranlı olup 4 inch büyüklüğündedir. Gnet modellerinde ise Gi500 GF500 GI700 modelleri 3.5 inch ekranlıdır. Tam dokunmatik olan bu ekranlar yanı sıra Wi-Fi bağlantı sunan kameralarımız bağlandığı cihazları hangi boyutda olursa olsun ekran haline getirir.

Hangi Teknoloji kullanılıyor?

Dünyanın sayılı kamera ve fotoğraf kamerası üreticilerine, Amerika silikon vadisindeki fabrikalarında görüntü chip set çözümleri sunan Ambarella , Texsas Instrument , Samsung firmasının ürettiği chip setler kullanılarak üretilen ithalatımız kamera modelleri ile benzersiz netlikte görüntü kalitesine ulaşacaksınız.

Direk Enerji

Blacksys ve Gnet araç kameralarınız aracınızdan direk enerji alarak devamlı kayıtda kalmasını istiyorsanız modeller ait orijinal direk bağlantı kablolarını kullanınız. Çakmaklık fişlerini bozdurulark yaptırılan iptidai bağlantılar araç ve sizin günliğinizi tehlikey attığı gibi cihazınızın garanti dışı kalmasına neden olur. Cihazınızın kurulumu öncesi vakit ayırarak kullanma kılavuzunu incelemeniz önemle tavsiye edilir.

Arızalandığında ne yapmalısınız?

Tamir edilemezse ne olur?
Servis istasyonumuz tarafından verilen bakım /onarım hizmetleriyle ilgili olarak, bir yıl içinde aynı arızanın tekrarlanması halinde herhangi bir servis ücreti talep edilmediği gibi bu tip sorunlarla hiç karşılaşılmamıştır.
Tamir Süreci
Cihazınız arızalandığı takdirde, cihazınız size en yakın servise yönlendirebilirsiniz. Karadeniz Bölgesi Servis Adresleri: Ege Ve Akdeniz Bölgesi Servis Adresleri: Doğu Ve Güneydoğu Bölgesi Servis Adresleri: Cihazınız kullanım süresinde garantisi 2 yıldır ve bu süre alım yaptığınız faturanın tarihi ile başlar. Müşterinin bulunduğu bölge servis olmaması halinde satış sonrası hizmetlerin verilmesinden tüketiciye en yakın yerdeki servis istasyonu sorumludur. Müşterin yakın yerdeki servis istasyonumuzdan satış sonrası hizmet verilmesinin mümkün olmadığı durumda; ürünün firma merkezine veya diğer servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ile ilgili olarak firmamız antlaşmalı kargo servisleriyle ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Kullanım sürecinde bakım ve/veya onarım süresi ; Garanti süresi içinde mala ilişkin arızanın servisi istasyonuna bildirimi, garanti süreci dışında ise malın teslim tarihinden itibaren 45 gündür.
İade edebilirmiyim
Kargo teslimi sırasında ürünü kargo yetkilisi yanında açarak kutu ve ürün üzerinde herhangi bir hasar var ise tutanak tutturarak teslim almanız durumunda firmamız hasarın giderilmesi ve ürün değiştirilmesi konusunda taşıyıcı firmayı sorumlu tutabilir.